חיטוי צנרת

אנחנו בחברת דודי מערכות ומשאבות בע״מ, עוסקים בייבוא, שיווק, התקנה ותחזוקה שוטפת של משאבות לתעשייה, לחקלאות, לבתי עסק ולמבני מגורים.

צנרת

אנחנו בחברת דודי מערכות ומשאבות בע״מ, עוסקים ומתמחים בייבוא, שיווק, התקנה ותחזוקה שוטפת של משאבות לתעשייה, לחקלאות, לבתי עסק ולמבני מגורים.

חיטוי צנרת

כל מה שצריך וחשוב לדעת על הליכי חיטוי צנרת בכתבה שלפניכם

חיטוי צנרת הינה פעולה מקצועית אותה תדרשו לבצע בכל אחד מהמקרים הבאים:

  1. בדיקת צנרת לצרכי קבלת טופס 4- קבלת אישור להספקת מים לאחר הנחת קווי צנרת חדשים
  2. לאחר ביצוע פעולות תיקון ו/או החלפה של קווי הצנרת
  3. בכל אותם מקרים בהם קיים חשד להימצאותם של מזהמים במי השתייה
  4. בכל אותם מקרים בהם התגלו ממצאים מזהמים החורגים מהתקן במסגרת פעולת דיגום מי השתייה

חיטוי צנרת – מדוע היא הכרחית?

סלמונלה, חולריע וקוליפורמים הם רק חלק מהחיידקים והמזהמים העלולים להימצא בקווי הצנרת השונים המובילים מי שתייה לביתכם. הימצאותם של חיידקים ומזהמים בצנרת המים עלולה להוביל להתפרצותם של מחלות שונות גם בעת ביצוע פעולות שגרתיות במי השתייה, לרבות, שטיפת ירקות ופירות, צחצוח שיניים וכדומה.

על מנת להבטיח לעצמכם מי שתייה איכותיים ונקיים מחיידקים ומזהמים שונים, נדרשת פעולה מקצועית המכונה: חיטוי צנרת. פעולה זו מיושמת באמצעות מכשור מתקדם וחומרי חיטוי ייעודיים והיא משלבת בתוכה גם פעולת דיגום של מי השתייה לצורך בדיקת איכות המים במעבדות מיוחדות המיועדות לכך.

חיטוי צנרת לטופס 4

הנחיות חוקי התכנון והבנייה ותקנות משרד הבריאות מחייבות בדיקה מקיפה של קווי צנרת חדשים וזאת כתנאי מקדים לחיבור המבנה למקורות להספקת מים במסגרת התנאים השונים לקבלת טופס אכלוס המכונה טופס 4. חיטוי צנרת לצרכי קבלת טופס 4 מיושם בשלושה שלבים עיקריים:

  1. דיגום מי השתייה והעברת הדגימה למעבדות מיוחדות לצרכי בדיקתם
  2. במקרים בהם עולים ממצאים חריגים בבדיקה יש לבצע פעולת חיטוי בהתאם להנחיות משרד הבריאות
  3. פעולת דיגום חוזרת של מי השתייה וקבלת אישור ממשרד הבריאות לצרכי חיבורם של קווי הצנרת למקורות להספקת מים.

חיטוי צנרת – כיצד?

חיטויי קווי הצנרת מתבצע באמצעות החדרת חומר חיטוי ייעודי (ברוב המקרים סודיום היפו-כלוריד) אל תוך חלל צנרת המים. לאחר החדרת החומר מתבצעת פעולת סחרור מים בתוך קווי הצנרת, כאשר החומר הייעודי מגיע לדפנות הצנרת ומסיר מהם חומרים מזהמים כאלו ואחרים. פעולת החיטוי אורכת כשעתיים בממוצע ומייד עם סיומה מתבצעת פעולת שטיפה יסודית של קווי הצנרת לצרכי פירוק חומר החיטוי וזרימת מים איכותיים ונקיים בקווי הצנרת.

עם סיום התהליך יש ליטול דגימת מים לצרכי בדיקות איכויות המים ורק לאחר קבלת אישור מהגורמים הרלוונטיים ניתן לעשות שימוש במי השתייה.

פעולת החיטוי על כל שלביה, חייבת להתבצע בהתאם להנחיות משרד הבריאות ובהתאם לאופי ומטרות הפעולה (הנחת קווי צנרת חדשים, תיקון צנרת, החלפת צנרת וכדומה). פעולת החיטוי חייבת להתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים המכירים היטב את דרישות התקן של משרד הבריאות ומשרד התשתיות.

חשוב לדעת: את פעולת דיגום המים (המקדימה להליכי החיטוי) מומלץ לבצע בכל פעם שעולה טעם או ריח לוואי ממי השתייה.

לפתיחת קריאות שירות אנא השאירו פרטים:

התחל שיחה
צריכים עזרה?
לשאלות ותשובות אונליין מטכנאי
רוצים להתייעץ עם טכנאי? התחילו השיחה ואשמח לעזור!
התקשרו לייעוץצרו קשר דילוג לתוכן