חיטוי מאגרי מים בפתח תקווה. שמירה על ניקיון המים מהצעד הראשון

בית > מרכז מידע > חיטוי מאגרי מים בפתח תקווה. שמירה על ניקיון המים מהצעד הראשון

ניקוי וחיטוי מקצועי של מאגרי מים בפתח תקווה

מאגרי המים בפתח תקווה משרתים אוכלוסייה גדולה בעיר שהתפתחה מאוד בשנים האחרונות עם בניה מסיבית של שכונות חדשות בכמה וכמה אזורים. מאגרי מים שלא עברו חיטוי עשויים להיות נגועים בזיהומים מסוגים שונים, מזיקים דוגמת יתושים ואף עכברים וחולדות, המסכנים את ציבור המשתמשים ועשויים לגרום למחלות. לפיכך, תחזוקה שוטפת שלהם הכרחית במטרה לשמור על ניקיונם ואיכותם של המים לטובת בריאותם של התושבים.
מאגרי מים שאינם עומדים בדרישות התקן העירוני אף עלולים להיפסל על ידי גורמי התברואה בעירייה. לכן, חיטוי מאגרי מים בפתח תקווה חייב להתבצע באופן מקצועי ועל פי דרישות התקן. קבוצת דודי מערכות ומשאבות מים תוכל לבצע ניקוי וחיטוי מערכי מים ברמה הנדרשת, להבטחת מים באיכות ניקיון מקסימלית.

מתי יש לבצע חיטוי מאגרי מים?

קיים נוהל קבוע על פי משרד הבריאות, לפיו יש לבצע הליך חיטוי בכל בניין בו יש מאגרי מים וזאת אחת לשנה. ביקורת וביצוע חיטוי מאגרי מים בפתח תקווה בפרק זמן זה מאפשר שמירה על איכות המים ברמה תברואתית טובה. נוהל זה מאפשר גם מילוי של המאגר במידת הצורך כך שנשמרת היכולת לספק לבניין מים באופן שוטף, כמו גם במצבי חירום דוגמת שריפה.
בתהליך חיטוי מאגרי מים בפתח תקווה מתבצע ריקון המאגר, ניקוי יסודי ומילוי מחדש.

שלב א – דגימת איכות

נלקחות מהמאגר דגימות מים הנבדקות ביסודיות במעבדה על מנת לבדוק זיהומים ביולוגיים כמו חיידקים מסוגים שונים, נוכחות חומרים כימיים או מתכות רעילות וגורמים נוספים המשפיעים על איכות המים.

שלב ב – ביקורת מערך הצנרת

בשלב זה מרוקנים את מאגר המים במטרה לבדוק אם יש גורמים בצנרת המשליכים ומשפיעים על איכות המים החל בלכלוך לסוגיו וכלה בחלודה וסדקים ברמות שונות.
חיטוי מאגרי מים בפתח תקווה חייב לתת דגש על נושא הצנרת שכן חלק מהתשתיות ישנות מאוד וסובלות מאחוזי בלאי גבוהים.

שלב ג – מנקים ומחטאים את המאגר

מתבצע ניקוי בפועל של המאגר הריק, כולל תיקון ליקויים במידה וישנם. לאחר מכן מתבצע חיטוי בקיטור או על ידי כימיקלים.
לאחר החיטוי ניתן למלא את המאגר מחדש. חשוב לוודא שאיכותם של המים לאחר ההליך, תואמת את תקנות משרד הבריאות וזאת, על ידי דגימת מים חוזרת.

פנו אלינו ונשמח לתת לכם שירות!

קבוצת דודי מערכות ומשאבות מים תבצע עבורכם חיטוי מאגרי מים בפתח תקווה על פי התקן במטרה לשמור עבורכם על איכות מים טובה ולאורך זמן.
צרו קשר עימנו באתר האינטרנט. העבודה שלנו – הבריאות שלכם.

r

כתובת קשורות

לפתיחת קריאות שירות אנא השאירו פרטים:

התחל שיחה
צריכים עזרה?
לשאלות ותשובות אונליין מטכנאי
רוצים להתייעץ עם טכנאי? התחילו השיחה ואשמח לעזור!
Call Now Button