בעיית לחץ מים בתל אביב

אם בניין המגורים הוא מעין גוף גדול, הרי שהמים שזורמים בתוכו הם בבחינת הדם שזורם בעורקיו. באותה נשימה, בדיוק כמו שמבצעים בדיקת דם, ניתן לבצע בדיקה פשוטה ולבחון את הפעילות של מערכת המים ואת מידת תקינותה. לבדיקת לחץ מים מקצועית בביתכם הפרטי או בבניין המגורים, ניתן לצור קשר ולהזמין מומחה מקבוצת דודי משאבות מים.

שלב ראשון – אבחון הבעיה

ממש כמו הדם בגופנו, מערכת המים ורמת הלחץ שלה משפיעים על איכות חייהם של דיירי המבנה. לחץ נמוך מידי בברזים פוגע משמעותית באיכות החיים של הדיירים. מנגד, לחץ מים גבוה מידי עלול לפגוע בצינורות המים ולהביא לפיצוצים וניתוקי החיבורים של הצנרת.

שלב שני – מתי נבצע בדיקה של בעיית לחץ מים בתל אביב?

הגברת לחץ מים

את לחץ מים חשוב לבדוק בסיום שיפוץ או תיקון שכללו עבודות אינסטלציה כמו התקנה, בעת החלפה וחידוש חלקים מהתשתית הקיימת במבנה, לאחר התקנת תשתית אינסטלציה חדשה במבנה חדש ובמבנה קיים, אחרי שביצענו חיטוי לצנרת המים כדי לסלק ממנה משקעים, בעת ביקורת מבנים שגרתית או ביצוע בדק בית, כשיש חשש לבעיה בלחץ המים, כחלק מאיתור נזילה במבנה או במסגרת הבדיקות שנעשות במבנה לטובת קבלת טופס 4.

שלב שלישי – למה חשוב לאבחן בעיית לחץ מים?

לחץ המים משפיע על איכות החיים במבנה ולכן חשוב לוודא שהוא תקין. במקרים רבים הבדיקה עשויה למנוע תקלות שונות. סוגית לחץ המים היא במקרים רבים רלוונטית לדיירי הדירות הגבוהות אבל גם קומות המרתף וכלל הבניין עתידים להיות מושפעים מתקלות בלחץ המים.

שלב רביעי – כיצד נאתר נזילות בצנרת המים עם בדיקת לחץ המים

אם נסגור את ברז המים הראשי ונחבר את ברז המקלחת לשעון לחץ נוכל לבדוק האם קיימת נזילה. ראשית, נבדוק את לחץ המים הקבוע בצינורות כאשר הברז הראשי סגור. שנית,  נבדוק את לחץ המים בצנרת שמובילה מים חמים על ידי פתיחת זרם המים החמים. אם נזהה שינוי בלחץ המים ניתן להניח שיש שם נזילה ובעזרת  מצלמה טרמית נוכל לאתר את מקום הבעיה המדויק. שלישית, נבדוק את לחץ המים בצנרת המים הקרים על ידי פתיחת זרם מים קרים. אם נראה שינוי בלחצי המים נוכל לאתר את מקום הנזילה על ידי חיישן גז.

בדיקת לחץ מים בצנרת עושים רק עם מומחים כדי להבטיח שמירה על הצנרת ועל משאבות המים וכמובן כדי להימנע מבדיקות מיותרות. קבוצת דודי משאבות מים מתמחה במתן מענה ובדיקות לחצי מים באופן מקצועי ויעיל. החברה עושה שימוש בציוד מתקדם ואיכותי שמבטיח איתור מדויק של מקור התקלה ומתן מענה מהיר ללקוחותיה. צרו עמנו קשר שרך האצר ונשמח לעמוד לרשותכם.